Profesjonalna oprawa imprez i uroczystości,
a przede wszystkim
CAŁA JAPONIA W JEDNYM MIEJSCU!
Elżbieta Bargieł
Właścicielka agencji.
Muzyk, pedagog, animator kultury. Koordynator projektów i „umysł kreatywny” przedsięwzięcia (makeup; kostiumy; scenografia).
Japonią „zachłysnęła” się podczas swoich czterech podróży do „Kraju Kwitnącej Wiśni”, (z kwartetem smyczkowym). Prawie półtoraroczna przygoda w „krainie po drugiej stronie lustra”, zaowocowała niezwykłą pasją. Dziś, prowadząc działalność związaną z propagowaniem kultury i sztuki „Nipponu”, chce pokazać jej piękno wszystkim tym, którzy jeszcze jej nie odkryli.
Małgorzata Piekarczyk
Manager agencji.
„Prawa ręka” przedsięwzięcia. Muzyk Opery Krakowskiej od 1981 roku. Altowiolistka. W latach 80. również wokalistka zespołu „The Willows” wykonującego muzykę negro spirituals, gospel, jazz. Liczne koncerty, tournee zagraniczne, oraz udział w wielu widowiskach scenicznych i plenerowych, stworzyły możliwość udzielenia fachowej pomocy w realizacji projektu.
Gejsze
Kwartet smyczkowy „kimono Dress”
Bębniarze Taiko „Gejsza-art Drummers”
Dr hab. MACIEJ HAŁOŃ
Solista, kameralista, muzyk orkiestrowy. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie perkusji. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego „Źródła i Inspiracje” oraz Festiwalu „Horyzonty Perkusji”. W swoim dorobku posiada wiele nagrań i światowych prawykonań, w tym dedykowanych artyście. W 2022 roku wydał autorski album „My Sonic Horizon”. Miał zaszczyt współpracować z artystami i zespołami światowej sławy. Na co dzień koncertuje między innymi z Teatrem Variete, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Amadrums Trio. Od kilku lat prowadzi i wspiera artystycznie grupę Taiko Drummers.
WŁADEK 地 „Tsuchi”
Perkusista, laureat konkursów muzycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie na Akademii muzycznej w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego. Stypendysta Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Stale koncertujący perkusista w zespołach kameralnych oraz muzyk orkiestrowy. Współpracuje z orkiestrami: K&K Philharmoniker, Narodowa Oskiestra Dęta w Lubinie, Filharmonia Krakowska, Passionart, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Sinfonietta Cracovia, Opera Śląska, Filharmonia Tarnopolska (Ukraina), Warsaw Festival Orchestra & Chorus i in..
MATEUSZ 風 „Kaze”
Perkusista, kameralista, regularnie koncertujący w kraju i za granicą. Członek polskich orkiestr takich jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Krakowska, NFM Orkiestra Leopoldinum, Orkiestra Akademii Bethovenowskiej. Swoje umiejętności doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich, pod okiem wybitnych pedagogów. Laureat III nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym CEA, Stypendysta Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.
KUBA 火 „Hi”
Perkusista, kameralista, czynnie działający muzyk w polskich orkiestrach i zespołach. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Współpracuje jako perkusista z: Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Operą Krakowską, Polska Orkiestrą Muzyki Filmowej oraz Royal Symphony Orchestra. Uczestniczy w wielu koncertach orkiestrowych zarówno w Polsce jak i za granicą.
STASZEK 水 „Mizu”
Perkusista, absolwent studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dr. Stanisława Welanyka. Laureat krajowych oraz międzynarodowych konkursów muzycznych. Brał czynny udział w kursach muzycznych prowadzonych przez wybitnych muzyków. Współpracuje z orkiestrami: Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Krakowska, Orkiestra Opery Krakowskiej, Małopolska Orkiestra Kameralna, Passionart, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Polish Art Philharmonic, Warsaw Festival Orchestra, Narodowa Orkiestra Dęta.
KUBA 空 „Sora”
Krakowski perkusista; marimbista, założyiel Szkoły gry na perkusji Marimb Laboratory. Laureat wielu konkursów solowych i kameralnych. Zdobywca I nagrody na Międzynarodowym konkursie muzycznym AMERICAN PROTEGE Nowy Jork, USA. Występował w krajach Polska, Niemcy, Francja, Grecja,Włochy, Bułgaria, Szwecja, USA na festiwalach Międzynarodowych i Ogólnopolskich. Występuje jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Toruńskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Kameralną „Fresco Sonare”, Orkiestrą Kameralną „Archetti” oraz Chórem Akademii Muzycznej w Krakowie.
pomogli nam :
ALICJA T. – szycie kimon
/Ś.P./ Mistrzyni krawiectwa lekkiego. Swoją 46-letnią karierę zawodową rozpoczęła w krakowskim Domu Mody. Ponad 40 lat pracy w Operze Krakowskiej, na stanowisku kierownika pracowni krawieckiej damskiej, poświęciła na pomoc w kreowaniu scenicznego wizerunku artystów, szyjąc niezapomniane kostiumy. Służyła pomocą i doświadczeniem młodszym koleżankom, powierzając im tajniki tworzenia różnorodnych kreacji. W roku 2004, odznaczona została przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.
ANNA C. – malowanie Kimon
Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale malarstwa w pracowni Prof. Jacka Waltosia. Współzałożycielka grupy artystycznej „WGŁąB”. Zajmuje się m.in. malarstwem sztalugowym, malowidłami ściennymi, malarstwem na tkaninie. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Ponad to w latach 2000-2007 była tancerką Baletu Form Nowoczesnych AGH.
KAMIL S.- aranż utworów
Solista, koncertmistrz, muzyk sesyjny, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej, Polish Chamber Ensemble, Orkiestrą Creo oraz: Grażyną Brodzińską, Jackiem Wójcickim, Grzegorzem Turnauem, Magdą Femme i in.. Na stałe związany z Modern Symphony Orchestra i z Royal Chamber Orchestra. Występował w Paryżu, Wiedniu, Berlinie. Aranżuje i pisze muzykę do własnych projektów oraz na zamówienie (m.in. stworzył widowisko „Śpiewaj i Tańcz” dla Grażyny Brodzińskiej, Jacka Wójcickiego i Łukasza Zagrobelnego).
MACIEJ Ż. – aranż utworów
Kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, współpracownik dyrygenta Bernarda Chmielarza
z „Filharmonii Dowcipu” Malickiego i Laskowika.
Autor „Fenomenu grozy w muzyce” (Złote Myśli 2004), twórca muzyki do filmu „Hypnos” (2004) w reż. Pawła Chyrowskiego. Redaktor współpracujący „Gazety Kołobrzeskiej”, „Estrady i Studia” oraz „Estetyki i Krytyki” UJ.
JERZY B. – choreografia tańców
Choreograf, założyciel i reżyser spektakli. Twórca najstarszego zespołu tańca nowoczesnego w Polsce, autorskiego Baletu Form Nowoczesnych przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który prowadził nieprzerwanie przez blisko 40 lat. Autor kilkudziesięciu dzieł choreograficznych. Laureat wielu nagród na profesjonalnych konkursach, m.in: pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym „Le Ballet pour Demain” w Paryżu- Bagnolet, czy nagrody „Lotos” przyznanej przez Centrum Choreografii Współczesnej z Kijowa za wybitne osiągnięcia w pedagogicznej działalności na Ukrainie i w świecie. W 2011 roku odebrał odznaczenie Honoris Gratia – zasłużeni dla Miasta Krakowa i jego mieszkańców.
ALINA T. – choreografia tańców
Pedagog i choreograf. W latach 1975-1997 pierwsza tancerka Opery Krakowskiej, a w 2003-2006 kierownik Zespołu Baletowego. Obecnie prowadzi zajęcia z tańca i ruchu scenicznego na Akademii Muzycznej, Studio Baletowe przy MOKSiR w Chrzanowie, oraz zajęcia w Studio Tańca Klasycznego w Krakowie. Współpracuje z Zespołem Baletowym „Cracovia Danza”. Jest autorką wielu choreografii do spektakli baletowych, operowych i koncertów.